28 Aralık 2012 Cuma

YILBAŞI SOFRALARI VE PARTİLERİ İÇİN İKRAM ÖNERİLERİ - ÇEŞİTLİ KANEPELER
Her sene olduğu gibi geçen sene yılbaşında yine ofiste bir yılbaşı partisi yapmıştık ve yine gelenekselleştiği üzere bu parti için önce alışveriş yapıp sonrasında çeşit çeşit kanepeler hazırlama işini ben üstlenmiştim ...
Özellikle yılbaşı günü Metro markete gidip bu alışverişi yapmaya ve arkadaşlarım için sürpriz atıştırmalıklar hazırlamaya bayılıyorum. Ofis ortamında zor şartlarda, yokluk içerisinde yapılan bu hazırlık sürecinde yine her zaman olduğu gibi görsellik benim için vazgeçilmez oluyor.

Metro Market, parti hazırlıklarında benim çok sevdiğim bir alışveriş alanı. Zira profesyonel işletmelerin de alışveriş yaptığı bir yer olduğu için standart hipermarketlerde bulunmayan bir çok çeşidi orada bulmak mümkün örneğin aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz minik tartoletler... İçerisine ne koyarsanız partiniz için ideal bir ikram olacaktır.
MuratBey Peyzen parmak peynirleri ise bence özellikle şekli itibari ile harika ikramlar hazırlayabileceğiniz bir peynir.. Örneğin ben altta görebileceğiniz üzere kürdanlara dilimlenmiş peynirleri pastırma ile sıralı dizerek lezzetli ve şık bir atıştırmalık hazırlamıştım.Tuzlu krakerler de kanepe hazırlamak için çok elverişli oluyorlar. Üzerlerine bir krem peynir ya da patlıcan salatası ya da bir hazır sos (avakado, fesleğen vb) sürerek yine şarküteri ve peynir çeşitleri ile renklendirebilirsiniz.


Tost ekmeğinden kanepe yapılışı ise zaten bir klasik. Yine hazır soslar ve parmak peynirleri kullanarak lezzetli ve şık ikramları parti ve davetleriniz için hazırlayabilirsiniz.
Afiyetle & sağlıkla,
Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails