18 Aralık 2012 Salı

2013 YILBAŞI SOFRASI BÖLÜM 1 - GÜMÜŞ YEŞİL KONSEPT HAZIRLIKLARIM

2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

Her sene yaptığımız blogger partisi bu sene bende olacağı için evde bir hazırlık aldı başını gidiyor diye haftalardır bahsediyorum sizlere. Espiri değil herkes internette trend mayo bikini bakarken ben koca yaz boyunca yılbaşı sofrası inceledim. Her kareye baktım, detaylara göz gezdirdim. Araştırmak işin kolay yanı, zor olan kısmı, bunu kendimi yansıtacak şekilde hayata geçirmek olacaktı. Bana her buluşmada konsept ne belirledin mi diye soran blogger dostlarıma en son 1 ay önceki toplantımızda cevabımı verdim...En sevdiğim renk yeşil ve yanında gümüş.. Rengi belirlemiştim ama sonra.. alışveriş vaktiydi.. Zevkime, kafamdaki temaya göre süslemeler, kendi yapacağım detaylar için malzemeler almaya koyuldum.. Bu postta sadece sofra ve süslemelere dair detayları paylaşıyor olacağım. Biliyorum ki bunu bekleyenleriniz var...Müsadenizle yılbaşı öncesi yaptığım bu partinin detaylarını bir kaç parçada yayınlıyor olacak...


2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

Sandalye Süslemeleri:
Bu tam bir DIY projesi oldu benim için ve en fazla kafa yorduğum şeydi diyebilirim. Değişik bir şey olmasını ve konsept renklerimle örtüşmesini istiyordum. İlk önce kurdeleleri bağladım. Sonra ortalarına gümüş topları telle tutturdum. Bu noktaya kadar tamamdı. İlk tasarladığım şey bu top ve kurdeleyi gümüş yeşil kurdelelerle sandalyeden aşağıya sarkıtmaktı.O yaptığım modeli de beğenmiştim ama hala bir şeyler tam istediğim gibi değildi. Sonra Eminönünden rafları, büfeyi süslemek için aldığım 10 mtlik yapay çam dallarını elimde öylesine şekillendirdim. İşte bu .. dedim içimden.. Bu.. Masamı şıklaştıran ana detaylardan biri hazırdı. Çam çelengten sandalye süslerim hazırdı..

2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

Peçeteler ve İsim Drajeleri :
Masa örtüsünü ve peçeteleri gri renk kullandım. Eminönünden aldığım organze kurdelelerin rengi ise tam istediğim tondu.. İyi ki o gün masa örtüsü dikecek kumaş bulamamışım koskoca Bursa Pazarında..Yoksa bu gri örtüler karşıma çıkmazdı, çıksa da belki görmezdim. :)
Gümüş drajeleri şeffaf poşetlere koydum ve peçeteye zımbaladım, tabii üstlerine konuklarımın isimlerini yazdıktan sonra. Bu hem şık bir sofra detayı, hem isimlik hem de konuklarım için hediyelik bir unsur oldu. Bir taşla 3 kuş yani anlayacağınız. Bazen sorular alıyorum örtüler nereden diye, cevap veriyorum :) Göztepe Pazarından :) Hem de çok komik bir rakama.. Büyük ev dekorasyon mağazalarında 10'lu 20'li rakamlara satılan peçetelere 2 TL verdiğime inanır mısınız, ben öderken bile inanamadım :)
Her tabağın köşesindeki minik ayrıntı yeşil narları ise Selen'ciğim sadece benim sofram için elleri ile hazırladı.


2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

Masa Ortası Süslemesi (Centerpiece):

Her şey doğada en güzel haliyle var aslında.. Arkadaşımın annesinin kargo ile gönderdiği bir koli kozalak bizi bizden aldı :) Hemen en yakın nalburdan bir gümüş sprey boya ve tataaammmmm.. Kozalaklar pırıl pırıl hazırdı. Carrefour'da gezinirken elime geçen bu gümüş yıldızlı metal dekoratif obje (9 TL) nereye konur bilinmeden alındı sonunda yerini buldu diyebilirim. Sandalyelerdeki çam fikri masaya da konmalıydı, bir çelenk yaptım ve gümüş sicimle kenarlarından geçtim. Yıldızlı obje, kozalaklar ve çelenk, ilk başta bu üçü vardı,sonra yine gümüş spreyle boyadığım cevizler ve gümüş supla tabakla buluşunca ortaya bu çıktı.

2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ
Gümüş Tavan Süslemeleri:

Tavandan bir şey sarkıtmak istediğimde çok kullanışlı lambalarım var :) Ben de bunu her fırsatta değerlendiriyorum. Bu sefer de gümüş toplar sarkıttım tam da masanın üzerinde duran aydınlatmaya misina ile bağlayarak. Bir de oturma grubunun olduğu kısıma Zara Home'dan alınmış (geçen sene) sarkıt süsleri astım.

2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

Menü Kartları:

İçimdeki yeşil sevdasını çıkartan ilk şey hatta bu sofranın temelini atan ilk şey :)
Tchibo'dan aldığım bu minik toplar partimi şekillendirdi diye bilirim. Ben internet sitesinden 6'lı paketi 8 TL'ye almıştım, geçen hafta mağazada yanlış hatırlamıyorsam 18 TL idi, şaşırdım :(


2013 YILBAŞI SOFRASI GÜMÜŞ - YEŞİL KONSEPTLİ

Sofra süslemelerine dair detaylar böyle.. Umarım sizler de beğenirsiniz. Bu arada bu hafta bir sofra daha hazırlamam gerekecek, detayları sonra aktaracağım.. Yılbaşı hazırlıkları sürerken şimdiden kolaylıklar diliyorum hepinize..

Afiyetle & sağlıkla,
Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails