6 Ocak 2010 Çarşamba

50 KİŞİLİK GÜMÜŞ DÜĞÜN PASTASI

Neredeyse 3 yıldır pasta yapıyorum. Önce kendi kendine bir eğlence modundayken aldığım siparişler pasta yapma keyfimi bir kat daha katladı. Düğünler, doğumgünleri, nişanlar derken yaptığım pastalarla birilerini mutluluğuna ortak olmak, benim pasta yapma konusundaki merakımı her geçen gün daha da cezbediyor. Ama bir çoğunuzun bildiği üzere ben aynı zamanda çalışan bir pastacıyım. Gündüz mesailerimi pasta & kurabiye yaparak sabahladığım anlarla bezediğim çok olmuştur. Keşke şu an mutfağımda olsam diye hayal ettiklerimi anlatmıyorum bile.
Hayallerimde bir atölyede, herşeyin yerinin belli olduğu , keyif aldığım bir mekanda uzun uzun pasta ve kurabiye süslemek yok mu? Tabii ki var :) Belki emekli olunca :)
Ama hayallerimin ucuna dokunmaktayım şu sıralar. Bu da Yasemin'im sayesedinde .. Ne yardan ne serden diyorsun madem gel bi işin ucundan tut deyiverince bendeniz lapin gibi atladım elbet:)
Kendi kurduğu dünyasına davet etti beni.
Son bir aydır beraber bir sürü iş yaptık..Şimdi siz hayal edin, iki kafa yanyana pasta yapmanın ne kadar eğlenceli bir hale gelebileceğini.
Yaptığımız çalışmalardan biri de Sevgili Melike ve eşi için hazırladığımız bu düğün pastası oldu.GumusDugunPastasi

Her bir anını hiç unutmayacağım kadar çok eğlendim bu pastayı hazırlarken. Yasom damadı, ben gelini modellerken bizi görmenizi isterdim :) Sanırım arşivimize koyulmak üzere bir kaç kare çekmiştik :) Gelinin makyajı Yaso'ya ait :) Kendisini ünlülerin makyözü ilan ediyorum :)


GumusDugunPastasi2

Pastayı teslim ederken yanına koyduğumuz kırmızı çiçekler daha da bir hava kattı sanki..GumusDugunPastasi3

Hele de gelin ve damadımız da pastanın yanında sevinç nidaları atarak poz verince tüm yorgunluğumuza deydi..


gelin & damat


Not : Bu yorgunluğu yarım ekmek kokoreç ile kendimizi ödüllendirerek attık :) Bu bir itiraftır :)

Özel Pastamı ve bizi izlemeye devam edin :)

Afiyetle,
Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails