14 Aralık 2009 Pazartesi

BABY SHOWER - 2

Son iki haftadır müthiş bir koşuşturma içerisindeyim. Canım arkadaşım Sevgim'in doğumu iyice yaklaştı. Tarihin yakınlaşması bir takım hazırlıkları da beraberinde getirdi haliyle. Haftalar önce çıkılan Eminönü alışverişi sonrasında hastanede verilecek çikolataları hazırladık ilk önce. Bu hazırlıklarımızı sizlerle bir başka yazımda paylaşıyor olacağım. Sonrasında da hep yapmayı planladığımız Baby Shower partisi için koşuşturmaca başladı. Dekorasyonundan, ikramına, oyunlarından hediyelerine kadar her ayrıntıyı bir bir ele aldık. Hakikaten çok keyifliydi.

babyshower


Önce dekorasyonla başlayalım:Eğer bu tarz bir partiyi evde yapıyorsanız ve davetli sayınız 10'un üzerindeyse açık büfe sistemi en iyisi diye düşünüyorum. Bu sebeple , açık büfe şeklinde hazırladığımız sofrayı oğlumuz olacağı için mavi tüllerle bezedim ve kurdelelerle süsledim.Bir çok ayrıntının malesef fotoğrafını çekmeyi o hengamede atlamışım ama en azından fikir vermesi adına bu detaylardan da bahsedeyim sizlere.Eminönünden aldığımız mavi ve üzerinde ayıcık figürlü peçeteler de masaya son derece uyumlu oldu.
Yine tül ve kurdele yardımıyla salon kapısının üzerine bir süs yaptık ve yine Eminönünde aldığımız ayıcık ve ördek sarkıt süsleri ile salona farklı bir ambians katmaya çalıştık.

babyshower dekorasyonDış kapıya Eminönü'nden satın aldığımız strafordan bebek taşıyan leylek figürünü ve bebeğimizin adını oluşturan harfleri asarak misafirlerimizi daha içeriye girmeden parti havasına sokmuş olduk :)

baby12Bunun dışında salonun perdelerine bebişin onu bekleyen zıbınlarından asarak biraz da çeyizini sergileyelim dedik :)
Yılbaşı nedeniyle kurduğumuz ağacın altına mavi balonlar ve oynayacağımız oyunlarda ödül olarak vereceğimiz hediyelerin yanına bir de konukların getirdiği birbirinden şirin hediyeler de gelince çok da zengin bir görüntü oluştu.


baby13


Davet menümüze geçersek;
Tamamen anneye eğlence ve motivasyon unsuru sağladığını düşündüğüm ve hakikaten kafa dağıtmaya birebir bu organizyonun eğlence kısmı olmazsa olmaz tabii ki..

Sevgim ile partiden önce ciddi bir hazırlık evresi de oyunlar konusunda geçirdik. Sinem'in Baby Shower partisindeki tecrübeyle bir çok oyunu bu sefer de uyguladık.

Hediye Kapmaca
A-Z Bebek Eşyası yazma oyunu
Tuvalet kağıdı ile anne adayının karnının çapını bilme
Bebek Tombalası (Baby Bingo)
ve
Bu sefer yeni olarak uyguladığımızı söyleyebileceğim çocukluk fotoğrafı tahmini
Bu hakikaten çok keyifliydi.
Herkes gelirken bebeklik ya da çocukluk fotoğrafını getirdi ve Sevgim'e verdi. Sevgim de oyun esnasında her fotoğrafı sırayla gösterdi. En fazl doğru tahmini yapan oyunu kazandı.

Bu oyunların tabii ki birincilerine ve kazananlarına ufak ufak hediyelerimiz de oldu.

Hediye olarak çok az maliyetli ama keyifli şeyler edindik hem Eminönü alışverişimiz hem de Metro alışverişimiz esnasında.

Mumluk, dergiler, vazo, kol düğmesi, biblo, anahtarlık gibi hediyeleri kazananlara verince herkes çok mutlu oldu.

Shower partimizi tüm katılanlara üzerlerinde "Demir" (beklenen minnoşun adı) yazan, hazırladığım kurabiye ve cupcakelerle tamamladık.

babyshower kurabiyeleribabyshower cupcakeAfiyetle,

7 yorum:

Burcu Çalışkan dedi ki...

Mügeciğim herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüşsün, hepsi çok cici olmuş eline sağlık

Ordanburdanhayattan dedi ki...

herşey çok güzel olmuş gerçekten, umarım Demir de sağlıkla gelir yuvasına. Darısı tüm bebek isteyenlere.

SİBEL - engüzeltatlar dedi ki...

Bütün detayların muhteşem olduğu bir parti olmuş... Hem ince detaylar için hem de nefis mamalar için ellerinize sağlık..
Demir bebekte hayırlısıyla doğar inşaallah...
Sevgiler...

ARZU - ENGÜZELTATLAR dedi ki...

Herşeyi ne kadar güzel hazırlamışsınız. Hiçbirşey eksiksiz düşünülmüş. Ellerinize sağlık. Sevgiler...

TuruncuTatlar dedi ki...

harika bir organizasyon olmuş canım bayıldım vLLA EMEKLERİNİZE SAĞLIK SAĞLICAKLA ALIN İNŞALLAH BEBEĞİNİZİ ELİNİZE SEVGİLER...

Hülya dedi ki...

İnsanın böyle arkadaşlarının olması ne güzel.
Cupcakelerin olduğu astat kutular da mı Eminönü'nden ?
Sevgiler

Özlem dedi ki...

Ayyy ne keyifli ne hoş şeyler var burda, ellerine sağlık,
sevgiler

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails