19 Eylül 2013 Perşembe

HAYDİ GÜLÜMSE KAMPANYASI VE TEKRAR MERHABA

Uzun bir ara oldu yine.. Bir çoğumuz gibi benim de yaz rehavetine kapılıyor olmam şaşırtmadı belki de .. Bu uzun arada gelişen bir durum da mutfaktan ofise geri dönüş hikayem oldu. Takip edenler bilir, 9 ay kadar önce kurumsall hayata bir "mola" demiş, uzun süre çalıştığım organizasyondan ayrılmıştım. Bu mola çok güzel geldi elbette.. Aras ile doya doya geçirdim günlerimi ve elbette yaz tatilimi. Ancak bu uzun tatilin sonrasında tekrar ofis günlerim başladı. Artık bakalım, ne kadar el verirse bana çalışma hayatı mutfaktan kopmama.. İşe başlamadan önce bir doğum günü seti, pasta, kurabiye ve cupcake yaparak tabiri caizse bir jübile yaptım :) Onları sizlerle paylaşacağım elbette..Daha Aras'ın 2. yaşını bile yazmadığımı düşünürsek stok var merak etmeyin :)

Ancak bugün aldığım bir maili sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıda birebir basın bültenini paylaşacağım bu kampanyayı mümkün olduğunca duyuralım, katkımız olsun istedim.Önce bir anne sonra da bir engelli adayı olarak sanırım bunu yapmam gerekir.
Haydi Gülümse

Özürlüler Vakfı’nın 2009 yılında başlattığı Haydi Gülümse projesi, 0-15 yaş arasındaki çocukları sağlığına kavuşturmaya devam ediyor. Haydi Gülümse projesi, verilen destekler ve bağışlar sayesinde bugüne kadar yaklaşık 400 çocuğun ameliyatlarını ve ameliyat sonrası oluşan bakım masraflarını karşılayarak onların gülümsemelerini sağladı.

Haydi Gülümse projesi bu ameliyatların yanı sıra hukuki, mimari ve eğitim bilgileri içeren bilgilendirme toplantıları düzenleyerek toplumu, özürlülük (vücut fonksiyon kaybı, yeti yitimi) sorunu ve çözümleri karşısında bilinçlendirmeye  devam ediyor.

Türkiye’de yapılan birçok sosyal sorumluluk projesine ilham kaynağı olan bu projenin asıl amacı ise tüm bu faaliyetler gerçekleşirken, ülke yöneticilerine ve topluma çağrıda bulunarak, özürlü bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlar, fırsat eşitliği konuları hakkında kamuoyunda farkındalık yaratabilmektir. Bilinçli bir toplum sayesinde, ülke nüfusunun yaklaşık %15’ini oluşturan özürlü bireylerin hayatlarında pozitif ve köklü bir değişim yapılabilmesine imkan sağlamaktır. Tüm engellere karşı toplum olarak mücadele edilmesi ve gerek ulusal gerekse yerel dinamikleri etkileyerek, toplum gücü ile engelleri ortadan kaldırma çalışmaları düzenlemektir.

Başta Haydi Gülümse projesi kapsamında yapılan ameliyatlara ve Özürlüler Vakfı’nın yapmış olduğu tüm bu çalışmalara, “DESTEK” yazıp 5787’ye göndererek 5 TL katkıda bulunabilirsiniz.

Projeye bağış yapmak, ameliyat kaydı oluşturmak ve daha detaylı bilgi almak için www.haydigulumse.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


1 yorum:

ilhan dedi ki...

Hemen gönderdim teşekkür mesajı da şu anda geldi. Ne güzel bir paylaşım olmuş kutluyorum sizi.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails